تبلیغات
وب لژیون مسافر ابراهیم موحدی www.c60ebi.ir - کارگاه آموزشی خصوصی مسافران (وادی چهارم وتاثیر آن روی من) شنبه 94/9/21
به نام قدرت مطلق؛ الله

جلسه پنجم از دور پنجم كارگاه های آموزشی خصوصی مسافران

كنگره 60 منطقه خمینی شهر شعبه امین گلی در روز شنبه مورخ 21 آذر 94

به نگهبانی: مسافرابراهیم  استادی: مسافر علی  و دبیری : مسافرمصطفی 

با دستور جلسه: وادی چهارم وتاثیر آن روی من
راس ساعت 17 شروع بکار نمود.

http://s6.picofile.com/file/8252461284/IMG_1912.JPG

استاد محترم اینچنین فرمودند:

در مسائل حیاتی مسئولیت دادن به خداوند یعنی سلب مسئولیت از خویش . این، وادی می خواهد ما را با ساختار حقیقی  و واقعی انسان، یعنی شناخت کلی انسان آشنا کند. ما اگر بخواهیم خدا را بشناسیم باید ابتدا انسان را بشناسیم، وقتی انسان را شناختیم به خدا شناسی نیز می رسیم، اینها کاملاً به هم ربط دارند. در این وادی گفته می شود که انسان به دو بخش تقسیم می شود......

لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید

جایگاه استادی را به برادر هم لژیونی مان علی آقا 
و به راهنمای بزرگوارمان؛ آقا ابراهیم تبریک می گوییم
و برای این عزیزان آرزوی بهترین ها را داریم.

http://s7.picofile.com/file/8252461326/IMG_1914.JPG

صور آشکار . که همان کالبد فیزیکی انسان است و هرچیزی که قابل رویت باشد. صور پنهان . که شامل: ذهن، روح، آرشیو، نفس، عقل و حس است . حس مهمترین مورد صور پنهان برای درک و شناخت انسان است.  تعریف نفس این است که: « آن چیزی است که تعیین موجودیت می کند در ظاهر و و باطن و نشانه اش آن است که خواسته دارد ، که خواسته های آن اعم از معقول و نامعقول است  .هر چیزی در جهان هستی که جزء هستی به حساب می آید دارای نفس است ، یعنی برای مثال: سنگ، درخت، ... هم دارای نفس هستند . تنها موجودی که دارای روح است انسان است  .روح یعنی: صفات خداوند در وجود انسان . نفس انسان دارای سه مرحله است.

مرحله اول: نفس اماره، که اولین نفس انسان است . یعنی انسان زمانی که از نقطه انشعاب، حرکت خود را شروع کرد دارای نفس اماره بوده است و به تدریج این نفس حرکت می کند تا به نفس مطمئنه برسد و زمانی که به این مرحله برسد ، زمانی است که راه برای رسیدن به نقطه ای که شروع کرده است هموار شده است . نفس اماره نفسی است که اهم خواسته هایش نا معقول است و به خواسته هایش بدون اینکه فکر کند جواب مثبت می دهد .

مرحله دوم: نفس لوامه، لوامه از تشخیص می آید(تشخیص دهنده)، وقتی انسان تشخیص می دهد نتیجه  می گیرد و نتیجه ای که انسان در نفس لوامه بدست می آورد، سرزنش و پشیمانی است . در این مرحله این امکان وجود دارد که خواسته نامعقول را انجام دهد ولی به محض انجامش پشیمان می شود ، ما در زمان سوء مصرف، هر کاری را انجام می دادیم بدون اینکه پشیمان شویم، چون تشخیص نمی دادیم. در این مرحله ممکن است شخصی با آدم کشتن پشیمان شود و شخصی دیگر با یک حرف زشت زدن نارحت و پشیمان شود .

مرحله سوم: نفس مطمئنه ، نفسی که اهم خواسته ها در آن معقول هستند، در این مرحله انسان دانایی خود را به دانایی موثر تبدیل می کند. شخصی که به این مرحله می رسد، شخصی است که به شهر وجودیش حکومت می کند .

ما برای اینکه نفس خود را از مرحله ای به مرحله بعدی تبدیل کنیم، باید انتخاب کنیم، چون انسان یک موجود مختار است. باید راه خود را بر مبنای دانایی که دارد طی کند.  خداوند هیچگاه بنده اش را تنها نمی گذارد ولی به شرط آنکه بنده اش  حرکت کند . نفس ابتدا به طور مقطعی به نفس مطمئنه تبدیل می شود و از جزء به کل می رسد و تبدیل می شود. ما وقتی درمان اعتیاد را انجام می دهیم ، درمقوله اعتیاد به نفس مطمئنه می رسیم ولی در قالب کلی ممکن است در نفس اماره یا لوامه قرارداشته باشیم ، آنقدر باید کار کنیم تا در کل به نفس مطمئنه برسیم، نفس مجموعه ای از خواسته هاست. کسی که در نفس مطمئنه قرار دارد در دنیای خود خواسته های نامعقول ندارد، چون آن انسان سرشار از عشق، عقل و ایمان است و همه چیز آن بر مبنای عقل ، عشق و ایمان سنجیده می شود و ایمان یعنی تجلی نور خداوند در وجود انسان.

http://s6.picofile.com/file/8252461618/IMG_1917.JPG

ضمنا در این روز زیبا سه نفر از مسافران سفر دوم این شعبه؛

اعلام سفر نموده و نشان 3 ماه رهایی دریافت کردند.


http://s7.picofile.com/file/8252461534/IMG_1920.JPG

http://s7.picofile.com/file/8252461518/IMG_1925.JPG

منبع : وبلاگ کنگره 60 شعبه امین گلیطبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، جهان بینی، دستورجلسات، وادی چهارم،  

تاریخ : چهارشنبه 25 آذر 1394 | 08:27 ب.ظ | نویسنده : مسافر حسین | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.