تبلیغات
وب لژیون مسافر ابراهیم موحدی www.c60ebi.ir - جلسه عمومی پنجشنبه 95/01/26 به استادی مسافر ابراهیم موحدی (جهان بینی 1 و 2)
به نام قدرت مطلق؛ الله

روز پنج شنبه مورخ 95/01/26 جلسه هفتم از دور چهارم كارگاه های آموزشی

عمومی (مسافران و همسفران) كنگره 60 منطقه خمینی شهر شعبه امین گلی؛

به نگهبانی: مسافر محمد استادی: مسافر ابراهیم موحدی و دبیری: مسافر علی

با دستور جلسه: " جهان بینی یک و دو "

راس ساعت 17 شروع به كار نمود.

http://s6.picofile.com/file/8252387192/IMG_1005.JPG


جهان بینی حتی بعد از سفر اول هم باید دنبال شود ، زیرا حد تصوری دراتمام آموزش آن نیست . اگر آموزش جهان بینی را مانند آموزش یک زبان فرض کنیم ، جزوه جهان بینی یک و دو ، الفبای آن می شود . ما برای اینکه بتوانیم جهان بینی را فرا بگیریم ابتدا باید الفبای آن که این دو جزوه می شود را بیاموزیم .


گزارش کامل در ادامه مطلب...http://s7.picofile.com/file/8252387400/IMG_1007.JPG

سخنان استاد:

تک تک ما وقتی وارد کنگره شدیم یک پکیج آموزشی به ما دادند که حاوی دو جزوه بود و روی آن نوشته شده بود جهان بینی کاربردی!
آن موقع من فکر نمی کردم دنیایی آموزش و مطلب در این دو جزوه جهان بینی باشد....

ما قبل از ورود به کنگره دارای جهان بینی افیونی بودیم ، یعنی دنیا و زندگی پیرامون خود را از این زاویه می دیدیم . جهانبینی افیونی یعنی؛ دیدن جهان هستی ، خودمان و دنیای پیرامون خودمان از دریچه مصرف مواد مخدر ، نشئگی و خماری و افکار معتاد گونه که تفکرات منفی و دروغ ، از ویژگی های آن است . در کنگره 60 جهان بینی افیونی ما با جهان بینی کاربردی عوض می شود .

مثلث درمان اعتیاد دارای سه ضلع است که شامل جسم ، روان و جهان بینی می باشد . پس
مبحث جهان بینی ، یکی از اضلاع این مثلث است که برای اولین بار توسط کاشف روش DST و بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام ارائه و معرفی شد ، چون تا آن زمان عده ای این بیماری را جسمی ، عده ای ناشی از اختلالات روانی و دسته ای از فقدان معنویات می دانستند .
این دو جزوه را آقای امین دژاکام در سال 81 وقتی به عنوان دیده بان جهان بینی برگزیده شدند تالیف کردند و جهان بینی سه را هم در دست تالیف دارند . پس آموختیم که جزوه جهان بینی یک و دو ، همه جهان بینی نیست بلکه بخشی از مبحث گسترده جهان بینی است که ما در کنگره آموزش می گیریم .

اگر شخصی به کنگره آمد و به رهایی رسید و برگشت به مواد کرد ، جهان بینی او مشکل دارد و به دانایی لازم نرسیده است . جهان بینی حتی بعد از سفر اول هم باید دنبال شود ، زیرا حد تصوری دراتمام آموزش آن نیست .
اگر آموزش جهان بینی را مانند آموزش یک زبان فرض کنیم ، جزوه جهان بینی یک و دو ، الفبای آن می شود . ما برای اینکه بتوانیم جهان بینی را فرا بگیریم ابتدا باید الفبای آن که این دو جزوه می شود را بیاموزیم .

برای آموزش و یادگیری مفاهیم و تعاریف کلماتی مثل صور پنهان ، نفس ، عقل ، حس ، دانایی و... که در کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و کتاب 14 وادی برای رسیدن به خود و دیگر مکتوبات کنگره آمده است ، باید جهان بینی یک و دو را بیاموزیم . زیبایی این دو جزوه در این است که با استفاده از مدل ، تصویر سازی و مثالهای ساده ما را با این واژگان آشنا می کند، مثل تشبیه عقل به قلعه و یا تشبیه دانایی به سربازان قلعه ، ساختارهای درون به مافیا و...

ما در جهان بینی یک و دو به دنبال شناخت خود هستیم وبیشتر به جهان بینی درون می پردازیم . زیرا اگر مشکل درونی حل شود سایر مشکلات هم حل می شوند .

http://s6.picofile.com/file/8252387426/IMG_1009.JPG

استاد در ادامه گفتند :


درزمان مصرف ما یک عینک با شیشه چرک به چشم زده بودیم و دنیای پیرامون خود را چرک و کثیف می دیدیم و عامل مشکلاتمان را خانواده ، جامعه و دولت می دانستیم ، حال آن که مشکل از خود ما و دیدگاه ما بود .
مولانا می فرماید : پیش چشمت گر بود شیشه کبود    لاجرم دنیا کبودت می کند .

اگر نگرش و تفکرات ، مثبت باشد بر جسم و چهره ها مشهود است و اگر هم منفی باشد باز همین طور، زیرا تفکرات و دیدگاه ما رابطه مستقیم با سیستم ایکس جسم ما دارد . به همین دلیل است که در کنگره ، همسفران هم باید جهان بینی فرا بگیرند  تا به همراه مسافرشان ،  آن را در زندگی خود کاربردی کنند تا به درمان و تعادل که همان آرامش و حال خوش است ، برسند . انشاالله

منبع : نمایندگی امین گلیطبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60، 
برچسب ها: کنگره 60، راهنمای درمان اعتیاد، جهان بینی، دستورجلسات، جهانبینی 1 و 2،  

تاریخ : یکشنبه 29 فروردین 1395 | 10:21 ب.ظ | نویسنده : ابراهیم موحدی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.