تبلیغات
وب لژیون مسافر ابراهیم موحدی www.c60ebi.ir - جلسه خصوصی شنبه 94/12/01 به استادی مسافر ابراهیم موحدی (وادی دوازدهم و اجرای آن)
به نام قدرت مطلق؛ الله

جلسه اول از دور ششم كارگاه های آموزشی خصوصی مسافران

كنگره 60 منطقه خمینی شهر شعبه امین گلی؛ روز شنبه مورخ 1 اسفند 94

به نگهبانی: مسافر محمد استادی: مسافر ابراهیم موحدی  و دبیری: مسافر محمد

با دستور جلسه: وادی دوازدهم و اجرای آن راس ساعت 17 شروع بکار نمود.

http://s6.picofile.com/file/8252392342/IMG_0449.JPG

در خصوص درمان اعتیاد نیز لازم است که 11 ماه آموزش گرفته و سفر کنیم تا به درمان برسیم؛ یعنی شما روز اول که در اینجا حاضر شدید خواسته ی درمان داشتید اما پس از یازده ماه به درمان می رسید.

در مسیر درمان ، هم القائات مثبت هست و هم منفی و ما باید به القائات مثبت پاسخ دهیم. القائات مثبت را می توانیم از احیاگران کنگره که همان راهنمایان هستند ، دریافت کنیم تا احیاء شویم.


گزارش کامل را در ادامه مطلب بخوانید...

http://s6.picofile.com/file/8252392350/IMG_0449_Copy.JPG

استاد محترم فرمودند:

در وادی دوازدهم گفته می شود : در آخر امر امر اول اجرا می شود. معنایش این است که در جهانی که ما زندگی می کنیم هر چیزی را که بخواهیم ، همان لحظه آماده نمی شود؛ در ذهنمان همان لحظه آماده می شود ولی برای اینکه در جهان ما مهیا شود نیاز به پارامتر زمان داریم. مثال آن در کاشت گندم است که هشت ماه لازم است تا به ثمر برسد. اما در جهان بعد از مرگ (با توجه به رسیدن به فرمان عقل) این قضیه صادق نیست یعنی هر چیزی همان لحظه انجام می شود.

در خصوص درمان اعتیاد نیز لازم است که 11 ماه آموزش گرفته و سفر کنیم تا به درمان برسیم؛ یعنی شما روز اول که در اینجا حاضر شدید خواسته ی درمان داشتید اما پس از یازده ماه به درمان می رسید. این را همه ما باید به یاد داشته باشیم که در زمان سوء مصرف و قرار داشتن در تاریکی ها ، همه چیز را بدون در نظر گرفتن پارامتر زمان خواستار بودیم.

به محض بدهکاری یا خسته شدن از مواد مخدر، قصد ترک اعتیاد در کوتاه ترین زمان ممکن را داشتیم. اگر قصد خرید وسیله ای داشتیم باید فورا تهیه می کردیم و اصلا هیچ تفکر و ساختاری را در نظر نمی گرفتیم. خیلی از تازه واردین هستند که سوال می کنند چرا این زمان را باید طی کنم؟ چرا برای رفتن روی پرژه OT اینقدر زمان لازم است؟ همه این ها بخاطر این است که مصرف کننده مواد ، پارامتر زمان را در نظر نمی گیرد، یکی از نقاط ضعف ما همین بود.

برای اینکه وادی دوازدهم تحقق پیدا کند سه پارامتر تغییر ، تبدیل و ترخیص لازم است. شخصی که 11 ماه را برای درمان طی می کند در این مدت حتما باید تغییر کند و تا تغییر نکند تبدیل نمی شود یعنی باید خصوصیات اعتیادگونه ما مانند حس های بسته ، آشفتگی های ذهنی و پرش افکار را تغییر داده تا تبدیل شود به یک شخص رها شده از دام اعتیاد که سرانجام در مرحله بعدی ترخیص می شود .

بعد از ترخیص چه می شود؟ طبق  وادی سیزدهم؛ پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. این نکته هم لازم است بدانید که برای تغییر ، سه نیروی القا، احیاء و تحرک وجود دارد.

در آیه قرآن هم آمده که ( وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا * فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ) یعنی وقتی نفس به مرحله میانه (مرحله انسانی) رسید، هم تقوا و هم فسق و فجور الهام می شود . در مسیر درمان ، هم القائات مثبت هست و هم منفی و ما باید به القائات مثبت پاسخ دهیم. القائات مثبت را می توانیم از احیاگران کنگره که همان راهنمایان هستند ، دریافت کنیم تا احیاء شویم و نهایتا نیروی تحرک که همان حرکت ما در این سفر می باشد.

http://s7.picofile.com/file/8252392418/IMG_0451.JPG

استاد در پایان به موضوع درختکاری در این فصل اشاره نمودند و فرمودند:

قرارگرفتن وادی دوازدهم در اسفندماه و تاکید بر درختکاری به این دلیل است که ما یاد بگیریم قسمتی از آسیب هایی که به دست خودمان در گذشته به طبیعت و اطرافیان خود وارد نموده ایم را با این حرکت جبران کنیم. آقای مهندس در یکی از سی دی های خود داستانی را تعریف می کنند که:
پیر مردی 90 ساله در حال کاشت درخت گردویی بود ، جوانی به او رسید و گفت ثمره این درخت تا 10 سال دیگر به بار نخواهد نشست و عمر تو به آن کفاف نمی دهد ؛ پیرمرد در جواب گفت دیگران کاشتند و ما خوردیم ما می کاریم تا دیگران بخورند. إن شاء الله که بتوانیم وادی دوازدهم را به درستی اجرا کنیم و در این راه موفق باشیم.
طبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، جهان بینی، دستورجلسات، وادی دوازدهم و اجرای آن،  

تاریخ : یکشنبه 2 اسفند 1394 | 08:46 ب.ظ | نویسنده : ابراهیم موحدی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.